Micool A

Micool-A (Cryo Lipoliz) Nedir?

Cryolipoliz son yıllarda liposuctiona alternatif olarak geliştirilen ameliyatsız bölgesel yağ azaltma tekniğidir. Yağ hücreleri (Adipositler), yapı olarak kas, sinir ve dermal hücrelerden soğuğa karşı daha duyarlıdır. Micool-A Cryo Lipoliz cihazı yağ hücrelerinin bu özelliğinden faydalanarak geliştirilmiştir. Micool-A kontrollü soğutma sistemi ile yağ dokusunun çevresindeki dokulara zarar vermeden dondurmak ve böylece istenmeyen bölgesel yağlardan kurtulmak mümkündür.

Cryo Lipoliz Tekniği

Micool-A soğuk lipoliz tekniğinde yağ dokusunun yoğun olduğu bölgeye vakum uygulanır. Vakumlanan yağ dokusu Micool-A nın kontrollü soğutma sistemiyle -8 ve -10 C dereceye kadar soğutulur. Uygulamanın yapıldığı bölgedeki yağ hücrelerinde %20-40 oranında parçalanma meydana gelecektir. Bunun sebebi; yağ hücrelerinin özel vakum teknolojisi ile -8 ile -10 C derece arasında dondurulması ve ardından parçalanarak vücuttan lenf sistemi yoluyla atılmasıdır. Micool-A sistemi ile yapılan uygulamalar sırasında vücuttaki istenmeyen fazla yağ dokusu kontrollü soğutma ile dondurulurken, cildin elastikiyeti ve kolajen yapısı da bozulmaz, ciltte gevşeme görülmez.

Micool-A Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

• Ağrısız ve kolay bir şekilde uygulanır.
• Uygulama tamamen non-invasive ve cerrahi olmayan bir prosedürdür (İğnesiz bir tedavi yöntemidir).
• Hızlı sonuçlar elde edilir ve ameliyat gerektirmez.
• Sadece sağlıklı beslenme ile desteklenmesi yeterlidir.
• Günlük yaşamınıza akabinde devam edebilirsiniz.

Hangi Bölgelere Uygulanabilmektedir ve Seans Aralıkları Nelerdir?
XMicool-A ile karın, karın yan yağları, kalça, bacak, basen, bel, kol, diz üstü ve diz iç kısmı gibi lokal kilo probleminin olabileceği bölgeler tedavi edilebilmektedir. Genellikle 1 seanslık uygulamanın yeterli olduğu uygulamalarda, birden çok bölge de kilo problemi var ise 2 ya da 3 seanslık uygulamalar gerekebilir. Her uygulamada olduğu gibi Micool-A uygulamasının da yaratacağı etkiler kişiden kişiye değişmekte olup sonuç süreçleri farklılık gösterecektir. Micool-A ile yapılan uygulamalarda genellikle tek seans yeterlidir. Birden çok bölgede kilo problemi varsa o bölgeler için ayrı uygulama yapılması gerekebilir. Seans aralıkları aynı bölge için 6 ile 8 hafta arasında değişmektedir. Seans sayısına ve kaç bölgede uygulamaya ihtiyacınız olduğuna doktorunuz karar verecektir. Seans süresi tek bölge için ortalama 1 saat sürmektedir. Tek seansta aynı anda 2 farklı bölgeye uygulama yapılabilir ve uygulama bölgesindeki yağlarda %20-40 oranında azalma sağlanacaktır. Bu oran yeterli değilse 6-8 hafta aralıklar ile 2. ve 3. uygulama yapılabilir. Gözle görülecek sonuçlar, uygulamadan sonraki 15-20 gün içinde ortaya çıkmaya başlamaktadır. İstenilen maksimum sonuçlara ise tedaviden sonraki 60 gün içinde ulaşılmaktadır, tabii ki bu süreç yine kişiden kişiye farklılık gösterecektir.